Дома Фудбал Останато Aгентот на Жоржињо: Трансфер во Јувентус? Нека се јават кај Грановскаја

Aгентот на Жоржињо: Трансфер во Јувентус? Нека се јават кај Грановскаја

Aгентот на Жоржињо зборуваше јавно за можната преселба на неговиот клиент во Торино.

Миралем Пјаниќ се поврзува со заминување од Јувентус, а како негов заменик низ медиумите најмногу се споменува Жоржињо. Сега во јавноста на оваа тема зборуваше агентот на италијанскиот репрезентативец Жоао Сантош и испрати јасна порака до директорот на Јувентус Фабио Партичи.

„Има многу шпекулации кои ги читав низ весниците, но никој од Јувентус уште не ме побарал. Маурицио го обожава Жоржињо како човек и играч, работеа добро заедно и тоа е се. Сега Жоржињо е фокусиран на Челзи и крајот на сезонатам работи и тренира за да биде спремен“.

„Според мене Јувентус ќе има проблем да го доведе Жоржињо поради пандемијата која промени многу. Неговиот договор е до 2023, заменик капитен е и важен играч. Не само Јувентус, секој кој би сакал да го доведе ќе има потешкотии. Ако веќе се заинтересирани нека се јават кај Марина Грановскаја и нека преговараат“, изјави Сантош.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пипо Инзаги: Ако не беше паузата за коронавирусот Лацио ќе имаше голема предност во однос на Јувентус

Oткако Пипо Инзаги со Беневенто го обезбеди враќањето во Серија А зборуваше за ситуацијата…