Дома Македонски спорт Реми 3:3 за момците на Цапар во втората контролка со Косово

Реми 3:3 за момците на Цапар во втората контролка со Косово

Денес Македонија до 21 година го одигра вториот контролен натпревар против Косово. Откако завчера славевме со 1:0, денешниот натпревар заврши без победник 3:3.

Македонија добро го започна мечот и поведе со голот на Трпчевски. Имавме игра, но потоа следуваше еден пад кај нашите момци и Косово од 57. до 72. минута постигна три гола за водство од 1:3.

Сепак, Македонија многу брзо во следните шест минути преку Крстевски од пенал и Тодоровски изедначи на 3:3.

Канаталаровски овој тест натпревар го започна со: Николовски, Јанкуловски, Стојчевски, Крстевски, Тодоровски, Рамадани, Фетаи, Георгиевски, Игњатов, Малески, Трпчевски.