Дома Трансфер зона Манчестер Јунајтед има нова мета

Манчестер Јунајтед има нова мета

Суспензијата на Ајван Тони поради обложување од осум месеци заврши се врати на фудбалските терени.

Сепак, неговите денови во Брентфорд се изброени бидејќи на лето сигурно ќе ја промени средината, а интерес за него покажуваат неколку англиски клубови.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Манчестер Јунајтед ја следи ситуацијата и сака да го доведе на „Олд Трафорд“ во летниот преодниот рок.

Тен Хаг е во потрага по нов напаѓач и верува дека Тони би бил одлично решение, но ќе треба да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона го продава Рафиња, ја одреди и цената

Бразилскиот репрезентативец, Рафиња на лето може да ја напушти Барселона, пренесуваат…