Дома Луд Спорт 1xBet станува спонзор на организацијата Natus Vincere (НАВИ)

1xBet станува спонзор на организацијата Natus Vincere (НАВИ)

1xBet и НАВИ потпишаа договор за спонзорство и стана нивни партнер во времетраење од минимум една година.

Natus Vincre (NAVI) е една од најголемите екипите која се занимава со eСпорт. Од своето основање, досега тие имаат освоено преку 40 титули од различни дисциплини и имаат поставено неколку светски рекорди.

Договорот на 1xBet обезбедува поддршка за екипите на НАВИ во различни дисциплини на еСпорт вклучувајќи ги Дота 2, CS:GO и други популарни игри. Како што засега дознаваме договорените две страни планираат да започнат серија моќни промоции кампањи.

1xBet е една од поголемите онлајн обложувалници низ светот, а канцеларии има во Европа, Азија, Африка и Латинска Америка. Претходно, компанијата склучи спонзорски, односно партнерски догвоори со многу клубови, а исто така и со Ла Лига и серија А.

Двете страни се уверени дека соработката ќе биде ефикасна и дека на двете страни ќе им се исплати нивното партнерство.

Ивхен Золотаров, извршниот директор на НАВИ изјави: „Ако некој ми кажеше дека ќе се случи ова, поточно дека ќе постигнеме партнеркси договор со најголемата обложувалнциа на светот, немаше да поверувам. Сега сето тоа стана реалност!“

1xBet многу години се фокусираше за поддршка на еСпортот. Натпреварите од оваа категорија вниманието го привлекуваат секојдневно на повеќе стотици илјади фанови од целиот свет.

Накратко за 1xBet ќе ви кажеме дека тоа е обложувачка компанија која е основана во 2007 година и многу брзо прерасна во бренд за обложување благодарение на големите кампањи и поволностите што ги нуди за своите играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Општа тепачка на пријателски меч (видео)

Пријателски кошаркарски натпревар во Украина беше прекинат откако настана општа тепачка на…