Дома Топ вести 100 милиони евра за Мудрик! Правилно или не!? 🎥

100 милиони евра за Мудрик! Правилно или не!? 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Во неделата и официјално заврши сагата за Михаило Мудрик кој се пресели од Шахтјор во Челзи.

Беше блиску Мудрик до Арсенал, но на крајот „сините“ беа спремни да одат подалеку со понудата и го доведоа во своите редови.

Според многумина сумата од 100 милиони евра за Мудрик е превисока, Челзи ќе плати 70 веднаш и 30 преку бонуси.

Кој погреши – Арсенал што се откажа или Челзи што плати 100 милиони евра?

ВИДЕО ЗА ПОТЕНЦИЈАЛНИТЕ ТРАНСФЕРИ ОВОЈ ЈАНУАРИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Во Челзи на лето следи голема распродажба: На трансфер листата седум фудбалери

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англискиот гигант Че…