Дома Фудбал Останато ПСЖ немаше милост кон Динамо, Мбапе одново покажа класа (ВИДЕО)

ПСЖ немаше милост кон Динамо, Мбапе одново покажа класа (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен со убедлива победа од 6:1 ги започна припремите против Динамо Дрезден.

Парижаните поведоа уште во 6-тата минута кога германскиот тим направи голема грешка и му ја подари топката на Килијан Мбапе кој со мајсторски лоб удар матираше голманот на овој тим.

Во 18-тата минута веќе беше 2:0 откако Дракслер после асистенција од Мбапе постигна гол.

ПСЖ набрзо стигна и до трет гол, а тоа се случи во 34-тата минута кога играчите на францускиот клуб на брзина изведоа слободен удар, а Мбапе постигна гол низ нозете на голманот на Динамо.

Веќе на самиот почеток во второто полувреме во 47-та минута Артур Загр одлично ја помина одбраната на германскиот тим и ја испрати топката во мрежата за 4:0.
Петтиот гол беше постигнат во 60-тата минута од Виргили Посолачи одлично реагираше после едно нафрлување.

Десет минути подоцна беше 6:0, а стрелец после една убава акција беше Адил Аучиче. Динамо во 76-тата минута успеа да постигне почесен гол.