Дома Фудбал Англија Продолжува совршената идила за Солскјер – „пет од пет“! (ВИДЕО)

Продолжува совршената идила за Солскјер – „пет од пет“! (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед се пласираше во наредната рунда на ФА Купот откако денес на „Олд Трафорд“ го совлада Рединг со 2:0.

„Црвените ѓаволи“ овој натпревар го решија во првото полувреме кога ги постигнаа двата погодоци. До водство стигнаа во 22-та минута кога од пенал погоди Хуан Мата, за на 2:0 да зголеми Ромелу Лукаку после одличната асистенција на Алексис Санчез.

До крајот резултатот не се менуваше иако шанси имаше и на двете страни и Јунајтед се пласираше во четвртот около од ФА Купот.