Дома Фудбал Италија Лацио поведе, но на кој начин, Интер се враќа по само 20тина минути (ВИДЕО)

Лацио поведе, но на кој начин, Интер се враќа по само 20тина минути (ВИДЕО)

Лацио на отворањето на мечот против Интер поведе со 1:0 благодарение на голот препишан на Адам Марушиќ, иако лесно би можел погодокот на да биде запишан како автогол.

Се играше деветтата минута кога Миленковиќ- Савиќ додаде до Марушиќ, кој ја смести топката во десниот агол на голманот на Интер, Хандановиќ.

Меѓутоа, топката на патот до голот во лице го погоди Иван Перишиќ, го промени правецот и заврши во мрежата.

За потсетување, Лацио и Интер играат во директен дуел за четвртата позиција која води во Лигата на шампионите.

Но, во меѓувреме, дополнително неизвесен мечот го направи Амбросио кој го израмни резултатот во 29. минута од мечот.