Дома Фудбал Репрезентации Бразил предводен од Нејмар до нова победа, реми на Аргентина и Колумбија 🎥

Бразил предводен од Нејмар до нова победа, реми на Аргентина и Колумбија 🎥

Аргентинската репрезентација направи уште еден пропуст на патото до Светското првенство, Бразил пак предводен од Нејмар дојде до победа.

Вчера на гостувањето кај Колумбија Аргентина одигра 2:2. „Гаучосите“ одлично го започнаа натпреварот и до осмата минута веќе имаа предност од 2:0. Погодуваа Кристјан Ромеро и Паредес. Колумбија до изедначување успеа да дојде во 51. Минута преку Луис Муриел и Борха.

Во останатите натпревари Бразил го победи Парагвај со головите на Нејмар и Пакета, додека Уругувај одигра без голови против Венецуела, немаше победник и на дуелот Чиле – Боливија (1:1).