Дома Останати Кошарка НБА Џејмс Харден делеше пари на Бахамите кога виде дека децата ловат риба за да се прехранат (ВИДЕО)

Џејмс Харден делеше пари на Бахамите кога виде дека децата ловат риба за да се прехранат (ВИДЕО)

Aсот на Хјустон во хуманитарна мисија.

Џејмс Харден не одговори на повикот на Грег Попович за Мундобаскетот и тоа хендикеп за Американците, но затоа израдува семејство на Бахамите.

Харден во друштво на пријателите се возеше на улица во Бахамите, а при тоа улиците можеше да се увери колку гласни деца има кои ловат рива за да не останат гладни.

Тука на сцена стапи големото срце на Харден кој кога виде мајка со деца која бара храна без размислување и подари 10.000 долари.

Има и видео запис од хуманиот гест на Харден за госпоѓата која овој момент сигурно ќе о памети до крајот на животот.

И не беше само споменатата мајка, Харден усреќи и повеќе случајни минувачи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ретко кој слушнал за него, а тој е втор најбогат кошаркар веднаш зад Мајкл Џордан

Сигурно не е голем бројот на кошаркарски фанови кои се сеќаваат на Улисес Ли Бриџман. Ова …