Дома Фудбал Ќе има дебата: Беше ли оштетен Реал за пенал против Атлетико?

Ќе има дебата: Беше ли оштетен Реал за пенал против Атлетико?

Во овие моменти Атлетико Мадрид и Реал Мадрид го играат дербито во шпанската Ла Лига.

Атлетико во првото полувреме стигна до водство преку Луис Суарез, а видовме и еден спорен момент кој сигурно ќе биде предмет на коментари. Посебно ако Реал не победи.

До сега откако е воведен ВАР најчесто судиите секое играње со рака во шеснаесетникот го санкционираа со најстрога казна, но главниот судија Хернандез денес не постапи така.

Требаше ли Реал да добие пенал во оваа ситуација?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Манчестер Сити изедначи преку сомнителен пенал 🎥

Maнчестер Сити против Борусија Дортмунд го изедначи резултатот, но се чини после ситуација…