Дома Трансфер зона Јувентус ќе ја поправа грешката во јануари: Шчесни ја губи довербата?

Јувентус ќе ја поправа грешката во јануари: Шчесни ја губи довербата?

Јувентус бележи очајни резултати на стартот од сезоната и во три натпревари „старата дама“ освои само еден бод, а наредниот викенд ги чека дуел со Милан. Еден од најкритикуваните во составот на Алегри еголманот Војчех Шчесни.

Шчесни е означен за виновник за неколку гола што ги прими Јувентус. Навивачите уште е еднаш посочуваат дека раководството направи грешка што не го ангажираше Донарума кој премина во Милан.

Јувентус водеше преговори, се најавуваше дека трансферот е блиску до реализација, но тогаш дојде Алегри кој изјави дека Шчесни за него е еден од најдобрите во Европа, па ги прекина преговорите со Донарума.

Меѓутоа сега италијанските медиуми шпекулираат дека ситуацијата почнала да се менува. Најавите се дека уште во јануари Јувентус ќе се обиде да ја поправи грешката, а сега на мета ќе им биде Давид Де Геа на кого му завршува договорот со Јунајтед, но и Кејлор Навас со оглед на гужвата во Париз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…