Дома Фудбал Италија Јувентус честиташе, но Ањели брутално одговори на прославата на Интер на 20. Скудето

Јувентус честиташе, но Ањели брутално одговори на прославата на Интер на 20. Скудето

Јувентус преку социјалните мрежи му ја честиташе титулата на Интер (ТУКА), но поранешниот претседател на „старата дама“, Андреа Ањели имаше брутален одговор за нероаѕурите кои вчера го слвеа своето 20. Скудето и втората ѕвездичка на дресот.

Истовремено за Ањели ова е прво огласување на социјалните мрежи по објавата за Суперлигата. Тој на својот профил објави римски бројки кои во прв момент не ги разбраа многумина.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Но, сепак набрзо стана јасно каква порака сака да испрати. Имено, Ањели го напиша датумот кога Јувентус го освои своето 20. скудето и тоа е 16-ти мај 1982 година.

Ваквата објава на Ањели предизвика многу позитивни коментари кај фановите на „старата дама“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…