Дома Трансфер зона Јувентус тргнува по дефанзивецот на Борусија Дортмунд

Јувентус тргнува по дефанзивецот на Борусија Дортмунд

Раководството на Јувентус планира да испрати понуда до фудбалерот на Борусија Дортмунд, Мануел Аканџи.

„Бјанконерите“ во текот на летото сакаат да ја засилат дефанзивата со 26-годишниот Швајцарец кој изјави дека нема намера да остане во редовите на „милионерите“.

Во Јувентус сметаат дека Аканџи ќе биде идеална замена за Киелини, кој ова лето го напушти клубот после 17 години.

Аканџи за германскиот клуб одигра 5 сезони откако беше привлечен од Базел во 2017 година и е спремен да направи чекор напред во кариерата.

Италијанските медиуми пренесуваат дека трансферот треба да изнесува околу 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…