Дома Трансфер зона Јувентус се вклучи во трката за Марсијал

Јувентус се вклучи во трката за Марсијал

Јувентус се вклучи во трката за потписот на напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал, кој е на излезна врата од „Олд Трафорд“.

Французинот ги одби понудите од Марсеј, Фенербахче и клубови од Саудиска Арабија во зимскиот преоден рок.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа, Марсијал на лето сигурно ќе го напушти „Олд Трафорд“, а силен интерес за него покажува и Интер.

Договорот на 28-годишниот Марсијал со „црвените ѓаволи“ истекува на 30 јуни 2024 година, па и Јувентус гледа шанса да го ангажира без обештетување.

Останува да видиме кој италијански гигант ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тотенхем пронајде решение за нападот, но ќе треба да плати 100 милиони евра?

По суспензијата на ФА поради обложување на Aјван Тони не му беше лесно да се врати во натп…