Дома Трансфер зона Јувентус размислува помеѓу Влаховиќ и Икарди

Јувентус размислува помеѓу Влаховиќ и Икарди

После разочарувачката сезона управата на Јувентус размислува за формирање на тимот за наредната сезона.

Јувентус после цели девет години остана без титулата во Серија А. Освојувањето на купот и Суперкупот, како и пласманот во Лигата на шампионите не беа доволни за Пирло да остане на клупата. На местото прв тренер, Јувентус го врати Масимилијано Алгери.

Италијанскиот „Тутоспорт“ утрово на својата насловна страница пренесува вест дека Јувентус размислува за ангажман на еден од Душан Влаховиќ и Мауро Икарди.

Во летниот преоден рок Јувентус ќе биде во потрага по напаѓач што е една од позициите која навивачите, но и Алегри очекуваат да биде дополнително засилена.

Икарди во овој момент се наведува како најблиску, но и Влаховиќ има солидни шанси додека како резервна опција се споменува Аркадиуш Милик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…