Дома Трансфер зона Јувентус и ПСЖ спремаат трампа

Јувентус и ПСЖ спремаат трампа

Јувентус е силно заинтересиран за играчот на ПСЖ, Леандро Паредес, пренесуваат италијанските медиуми.

Јувентус е во потрага по квалитетни засилувања на средниот ред, а голема желба на Алегри е токму Паредес.

Двата клуба веќе започнале преговори и се спремни да направат трампа ова лето. „Светците“ се спремни да го пуштат Паредес, а за возврат го бараат Моис Кин.

Моис Кин е на позајмица во Јувентус со право на откуп, па „бјанконерите“ се спремни да го откупат за да ја комплетираат трампата.

Паредес има искуство во Серија А, а Кин една сезона играше во ПСЖ, па двата клуба ќе бидат задоволни од ваква трампа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Петок и сабота во Торино се денови резервирани за Ди Марија и Погба

Се поблиску сме до моментот кога Јувентус ќе ги промовира двете големи засилувања во овој …