Дома Топ вести Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неколку европски гиганти веќе ја почнаа трката за неговиот потпис.

Начо е дел од Реал Мадрид од 2001 година, а за првата екипа игра од 2011 година и изгради легендарен статус во клубот.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а двете страни одлучиле да се разделат, па дефанзивецот е слободен агент.

Интер, Јувентус и Манчестер Јунајтед веќе стапиле во контакт со неговиот агент и сакаат да го доведат без обештетување, а според медиумите Начо преферира да се пресели во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Анчелоти и Реал воодушевени: Ѓулер има неверојатна статистика

Турскиот фудбалер, Арда Ѓулер долго време чекаше вистинска шанса во Реал, но во завршницат…