Дома Останати Кошарка Јокиќ се обиде атрактивно да забие, па се – посрамоти (ВИДЕО)

Јокиќ се обиде атрактивно да забие, па се – посрамоти (ВИДЕО)

Српскиот фудбалер Никола Јокиќ работи и се подготвува за сезоната во НБА лигата која следи.

На еден од тренинзите на Денвер Јокиќ се обиде да изведе атрактивно забивање во стилот на Винс Картер меѓутоа баш и не се прослави.

Им се случува и најдобрите…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Леге…