Дома Видео Јокиќ не престанува да воодушевува: Погодува тројки и со лева рака 🎥

Јокиќ не престанува да воодушевува: Погодува тројки и со лева рака 🎥

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ продолжи да блеска во НБА лигата, а изминатата ноќ го забележа и 109. трипл-дабл во НБА лигата.

Во НБА лигата низ годините се случувало да има кошаркари кои можат да положат топка со десна и лева рака, меѓутоа Јокиќ оваа вештина ја подигна на едно ново ниво. Имено, Јокиќ во текот на загревањето за вчерашниот меч покажа дека може да погодува тројки и со лева рака што е навистина реткост.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Се уште левата рака во шутот за три не ја искористил на официјален натпревар, меѓутоа гледајќи го како погодува нема да биде чудно ако наскоро се случи и тоа.

Новинарите кои ја следат НБА лигата се изненадени од насоката во која оди кошаркарската еволуција на Србинот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Вознемирувачко видео: Тешка повреда на македонски фудбалер во Азербејџан 🎥

Maкедонскиот фудбалер, Кристијан Велиновски кој настапува во екипата на Сумгаит од Азербеј…