Дома Трансфер зона Јануарска битка за ѕвездата на Лил

Јануарска битка за ѕвездата на Лил

Неколку европски гиганти се силно заинтересирани за ѕвездата на Лил и француски репрезентативец, Нанитамо Иконе.

Станува збор за 23-годишниот крилен напаѓач, кој минатата сезона блесна во дресот на Лил и одигра клучна улога во освојувањето на титулата.

Иконе е спремен уште во јануари да ја промени средината, а неколку европски гиганти веќе ја започнаа битката за неговиот потпис.

Борусија Дортмунд, Милан и Атлетико Мадрид веќе стапиле во контакт со неговиот агент, а Лил за неговата слобода бара 35 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Толисо пред трансфер во Тотенхем

Плејмејкерот на Баерн Минхен, Корентин Толисо е блиску до трансфер во Тотенхем, пренесува …