Дома Останати Кошарка НБА Јанис Антетокумпо втора година во низа МВП во НБА!

Јанис Антетокумпо втора година во низа МВП во НБА!

Jaнис Антетокумпо втора година во нзиа е избран за МВП во НБА лигата.

Веста се уште не официјално, но истата ја објави Адријан Војнаровски, новинар кој совршено ги познава работите во НБА лигата.

Антетокумпо сезонава имаше просек од 29.5 поени, 13.6 скокови и 5.6 асистенции шутирајќи 55% од игра, 30% за тројка и 63% од линијата за слободни фрлања. Во финалниот избор Гркот ги победи Леброн Џејмс и Џејмс Харден.

Јанис и неговиот Милвоки беа елиминирани од Мајами во втората рунда од плеј-офот во источната конференција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Бартомеу: Меси до 10. јуни требаше да изјави дека сака да замине

Претседателот на Барселона, Хозе Марија Бартомеу ги негираше тврдењата дека тој сакал да г…