Дома Фудбал Англија Ѕола покажа класа: Со еден потег ги воодушеви навивачите на Челзи (ФОТО)

Ѕола покажа класа: Со еден потег ги воодушеви навивачите на Челзи (ФОТО)

Поренашниот легендарен напаѓач, Џафранко Ѕола кој работи како асистентн а Маурицио Сари ги собра симпатиите во вчерашниот натпревар против Тотенхем.

Имено, Ѕола им гестикулираше на сите во стручниот штаб и резервните играчи кои не беа во комбинација за изведување на пенали да клекнат додека нивните соиграчи ги изведуваат ударите.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ѕола тоа го направи со цел фановите кои се зад нив да можат да гледаат што се случува.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…