Дома Офсајд Ѕвездите на Сити поминале луда ноќ со две италијански убавици (ФОТО)

Ѕвездите на Сити поминале луда ноќ со две италијански убавици (ФОТО)

Aнглиските медиуми пишуваат дека победата од 6:1 против Астон Вила играчите на Манчестер Сити ја прославиле во луксузен хотел во кој довеле две италијанси убавици.

„Меre Golf Resort and Spa“ во Кнутсфорд ндалеку од населбата во која живеат поголемиот дел играчи на Манчестер Сити бил место на кое се одржала луда забава. Дека нешто се случувало хотелот потврдуваат фотографиите објавени на Инстаграм на двете девојки.

Двете девојки допатувале од Милано од каде што ги нарачале играчите на Сити. Тие долетале во Манчестер и со автобус биле пренесени на за нив непозната локација на која набрзо им се придружиле фудбалерите.

На Островот се пишува дека Пеп Гвардиола знаел за оваа забава и им дозволил на своите играчи „ноќ за опуштање“ во луксузниот хотел каде што ноќевање чини 150 фунти. Засега нема информации кои играчи биле присутни во хотелот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Манчестер Јунајтед понуди 100 милиони, Дортмунд кажа НЕ

Манчестер Јунајтед цело лето се обидува да го донесе Џејдон Санчо на „Олд Трафорд“ и денес…