Дома Офсајд Ѕвездата на Тотенхем во врска со 20 годишната ќерка на Гвардиола 📸

Ѕвездата на Тотенхем во врска со 20 годишната ќерка на Гвардиола 📸

Таблоидот „Сан“ освен тоа што ги следи случувањата на фудбалските терени многу често се занимава со приватните активности на фудбалерите.

Сега тие открија дека Деле Али е во врска со 20 годишната ќерка на шпанскиот стратег Пеп Гвардиола. Наводно двајцата се запознале во Лондон пред неколку години и така започнала нивната врска.

Во веста на „Сан“ објавена и фотографија на која споменатата двојка е заедно.

Инаку, Марија е повозрасната од двете ќерки кои ги има стратегот на Манчестер Сити кој има и еден син (Мариус) од бракот со Кристина Сера.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Српските медиуми: Заврши љубовта помеѓу Николов и Зорана

Во српските медиуми многу се пишуваше за врската помеѓу нашиот репрезентативец Бобан Никол…