Дома Трансфер зона Ѕвездата на Мароко блиску до трансфер во Наполи

Ѕвездата на Мароко блиску до трансфер во Наполи


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Репрезентацијата на Мароко беше вистински хит на Светското првенство, а еден од оние кои најмногу се истакнаа е Азедин Унахи.

Унахи кој во овој момент го носи дресот на Анже каде што пристигна во 2021 година, но е на мета на многу европски гиганти.

Се говореше дека Лестер спрема богата понуда, но последните информации велат дека Мароканецот има други планови и преферира трансфер во Серија А.

Имено, Наполи се посочува како прв фаворит за неговиот потпис и лидерот во Серија А спрема понуда од 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …