Дома Фудбал Англија Ѕвездата на Арсенал: Сакаме да го победиме Сити на „Етихад“

Ѕвездата на Арсенал: Сакаме да го победиме Сити на „Етихад“

Ѕвездата на Арсенал, Деклан Рајс го коментираше престојното дерби против Манчестер Сити во 29-то коло од Премиерлигата.

Арсенал во недела му гостува на Сити на „Етихад“ и исходот на ова дерби може да биде клучен за шампионската титула.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Оваа сезона секако бевме во некои навистина тесни ситуации на натпревари каде, доколку не победевме, ќе почневме да заостануваме зад тимовите на врвот на табелата. Го чувствуваме тој притисок пред натпреварите, знаеме дека треба да излеземе и да направиме се што можеме за да победиме. Навистина се мотивирам во тие моменти, па се надевам дека ќе продолжиме да имаме вакви натпревари, сакаме да победиме на Етихад“, изјави Рајс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…