Дома Македонски спорт Мак фудбал Ѓоре Јовановски ја превзема Беласица, го чека тешка мисија – опстанок!

Ѓоре Јовановски ја превзема Беласица, го чека тешка мисија – опстанок!

Oд денес екипата на Беласица има нов тренер, Ѓоре Јовановски беше назначен за предводник на струмичкиот тим.

Ѓоре Јовановски е третиот тренер на Беласица оваа сезона, претходно во сезоната си заминаа Ване Милков и Шефки Арифовски. На Беласица не оди во ПМФЛ и после првиот дел од сезоната тие се последниот тим на табелата.

Последниот ангажман Јовановски го имаше во Работнички, а во кариерата беше тренер уште н Шкендија, ЦСКА Софија, Милано, Брегалница…еден период беше и селектор на Македонија.

После 18 кола Беласица собра само девет бода и сигурно дека пред него е тешка задача.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Чудесен Јокиќ, Денвер до победа после две продолженија! 🎥

Кошаркарите на Денвер во фантастичен натпревар славеа против Мемфис ос 139:137. Од самиот …