Дома Видео Ѓоковиќ тренираше во дрес од Јокиќ 🎥

Ѓоковиќ тренираше во дрес од Јокиќ 🎥

Најдобриот тенисер на АТП листата Новак Ѓоковиќ на тренингот пред полуфиналето на „Ролан Гарос“ против Рафаел Надал облече дрес од Никола Јокиќ кој неодамна беше прогласен за МВП во НБА лигата.

Ѓоковиќ оваа прилика ја искористи да му честита на Јокиќ за престижното признание.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Aвстрија казни едно наше невнимание и дојде до предност 🎥

После 15-те минути во кои не видовме многу шанси и се играше и на двете страни, Австрија п…