Дома Останати Ѓоковиќ пцуеше, кршеше рекети и на крајот стигна до победа (видео)

Ѓоковиќ пцуеше, кршеше рекети и на крајот стигна до победа (видео)

0

Новак Ѓоковиќ ја забележа 850 победа во кариерата откако славеше против Филип Колшрајбер со 6:3, 4:6 и 6:4 на мастерсот во Монте Карло.

Србинот потешко од очекувањата дојде до победа во инетерсен натпревар со дури 9 бејкови.

Ѓоковиќ ги загуби нервите, па ја истури нервозата врз рекетот, а во еден момент дури и опцу еден навивач во публиката.

Следен противник во осминафиналето на Србинот ќе му биде подобриот од пресметката помеѓу Тејлор Фриц и Диего Шварцман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ опширно го објасни успехот: Беше тоа меч за век и векови, ќе го паметам до крајот на животот

Спуштена е завесата на уште еден Вимблдон, Новак Ѓоковиќ го однесе петтиот пехар од лондон…