Дома Останати Тенис Ѓоковиќ престојува во имигрантски хотел, може да се соочи со тешка казна

Ѓоковиќ престојува во имигрантски хотел, може да се соочи со тешка казна

Oткако Новак Ѓоковиќ се жалеше на укинувањето на визата и забраната за престој во Австралија федералниот суд во Мелбурн одлучи да го разгледа целиот случај.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Ѓоковиќ сега престојнува во еден од имигрантските хотели и таму ќе остане во следните три дена, додека не биде донесена конечна одлука. Адвокатите на Ѓоковиќ треба да достават докази до сабота попладне.

Медиумите пишуваат и дека Ѓоковиќ може да добие казна од три години забрана за влез во Австралија.

„Доказите доставени од Ѓоковиќ после пристигнувањето во Австралија беа слаби и поддржани само од еден лекар“, пренесуваат австралиските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Проблеми за Швајцарија: Вирус во репрезентацијата пред дербито со Србија!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Со проблеми се с…