Дома Останати Тенис Ѓоковиќ им одговори на Швајцарците кои се сомневаа дека лаже

Ѓоковиќ им одговори на Швајцарците кои се сомневаа дека лаже

Швајцарски медиум денеска објави текст (ТУКА) во кој изрази сомневање дека Новак Ѓоковиќ навистина се оперирал, а српскиот тенисер се огласи и им одговори.

Ѓоковиќ одиграо одлчично во првото коло иако неговиот настап беше доведен под сериозен знак прашалник. Во текстот во кој се обвинува Ѓоковиќ Швајцарците изразуваат сомневање тврдејќи дека српскиот тенисер премногу брзо се опоравил.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сепак, Ѓоковиќ одново излезе во јавноста и потврди дека е опериран затоа што на такво нешто го советувале повеќе докторите.

„Сите ортопеди, хирузи и доктори со кои разогварав ме советуваа да одам на операција и така да го решам проблемот со менискусот. Мене операцијата ме загрижуваше, но за среќа се беше во најдобар ред“, изјави Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Алкараз доминантно ја одбрани титулата на Вимблдон

Карлос Алкараз го надигра Ѓоковиќ во финалето на Вимблдон и со 3:0 во сетови ја одбрани ти…