Дома Фудбал Англија Што се случува на „Етихад“!? Сити за 18 минути даде пет гола! (ВИДЕО)

Што се случува на „Етихад“!? Сити за 18 минути даде пет гола! (ВИДЕО)

Вакво нешто никогаш не се случило во историјата на Премиер лигата.

Манчестер Сити води 5:0 против Вотфорд после 18 минути игра! Агуеро постигна два гола, Давид Силва, Бернардо Силва и Ријад Марез по еден.

Сити со ова стана тимот кој најбрзо постигнал пет гола во Премиер лигата

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Неверојатна грешка на Ноер за која долго ќе се зборува (видео)

Баерн Минхен го пречекува „фенерџијата“ Падерборн и на полувремето резултатот е 1:1. Домаќ…