Дома Фудбал Англија Што правеше Мурињо на натпреварот на Ливерпул?

Што правеше Мурињо на натпреварот на Ливерпул?

Eкипата на Ливерпул вчера на гостински терен против Фулам славеше победа од 1:3 и така ја продолжи трката со Манчестер Сити и Арсенал за врвот во Премиер лигата.

Ливерпул на крајот од сезоната ќе остане без тренерот Јирген Клоп кој претходно го потврди своето заминување.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Засега не е познато кој ќе го наследи Клоп, а како фаворит важи Рубен Аморим од Спортинг, Чаби Алонсо потврди дека останува во Леверкузен и тој повеќе не е опција. Но, вчера на трибините на стадионот на Фулам се појави едно интересно име – Жозе Мурињо!

Португалецот е без клуб по заминувањето од Рома и веќе најави дека нема долго да паузира. Поради тоа дел од островските медиуми го поставуваат прашањето – дали можеби Жозе е една од опциите за Ливерпул?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…