Дома Фудбал Англија Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се шпекулира дека раководството сериозно размислува да го отпушти Солскјер.

Меѓутоа Норвежанецот не е единствениот кој се критикува, многу критики по натпреварот доби и Хари Мегваер. Не само што одигра лош натпревар Мегваер, туку е и предмет на социјалните мрежи поради неговата реакција кога Дака постигна гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…