Дома Фудбал Шок за Реал: Познато колку ќе паузира Герет Бејл!

Шок за Реал: Познато колку ќе паузира Герет Бејл!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Мадридскиот весник „АС“ денес ги шокираше фановите на Реал Мадрид и потврди дека Герет Бејл нема да се врати во тимот речиси до крајот на сезоната.

Велшанецот се здоби со повреда на лигаментите на десниот глужд, па беше опериран. Вчера Бејл ја напушуи болницата, а лошата вест за „кралевите“ е дека ќе мора да се рехабилитира најмалку четири месеци, а не како што првично објави клубот дека паузата ќе изнесува помеѓу шест и осум недели.

Доколку се остварат овие црни прогнози за Реал, тоа значи дека Бејл ќе пропушти 25 натпревари, почнувајќи од дербито со Барселона, кое на програмата е в сабота. Во Лигата на шампионите крилниот напаѓач ќе може да заигра само доколку Реал обезбеди пласман во четвртфиналето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Роналдо доживеа понижување во Саудиска Арабија!

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ед…