Дома Фудбал Лига на шампиони ШОК во Мадрид: Шахтјор има 0:2! ?

ШОК во Мадрид: Шахтјор има 0:2! ?

Реал Мадрид после половина час има негатива од 0:2 против Шахтјор.

Шахтјор откако претходно пропушти една 100% шанса преку Тете во 29. минута сепак успеа да стигне до предност. Само две минути подоцна Варан катастрофално реагираше и си постигна автогол за 0:2 на Украинците.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез, на мечот против Арснеал се здоби со фрактура на …