Дома Останати Ракомет Шмекерскиот пас од Карачиќ до Стоилов е асистенција на годината! (ВИДЕО)

Шмекерскиот пас од Карачиќ до Стоилов е асистенција на годината! (ВИДЕО)

0

ЕХФ денес на својата официјална страна ја објави асистанцијата на годината и во таа конкуренција победни шмекерскиот пас на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов.

Карачиќ мајсторски го пронајде Столе на пикерската позиција кој таа асистенција ја претвори во гол во финалето против Веспрем.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Урнебесна фотографија: Како изгледа кога некој е во дуел со „џинот“ Криштопанс

Европскиот шампион Вардар сезоната во Лигата на шампионите ја отвори со победа на гостувањ…