Дома Видео Шеикот се налути: Дадов 200 милиони за Роналдо, а тој знае само сиуу…🎥

Шеикот се налути: Дадов 200 милиони за Роналдо, а тој знае само сиуу…🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Кристијано Роналдо направи трансфер во Саудиска Арабија каде што добива 200 милиони евра по сезона. Саудијците освен што добиваат голем маркетинг со неговото доведување, сепак очекуваат и резултати на теренот.

Но, резултати и ефикасност од Роналдо во првите два натпревари нема. Роналдо не постигна гол на првите две официјални средби, Ал Наср беше елиминиран од полуфиналето во Суперкупот на Саудиска Арабија.

На социјалните мрежи сега се појави едно интересно видео во кое во главна улога е еден од газдите на Ал Наср.

„Дадов 200 милиони за Роналдо, а тој знае само сиуу“, извика луто шеикот и ја напушти просторијата.

На пристугните им беше смешна неговата реакција, но очигледно на него не му беше баш до смеење.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …