Дома Останати Ракомет Шведска на СП патува скоро со втор тим!

Шведска на СП патува скоро со втор тим!

Македонија денеска дозна дека ќе игра на Светското првенство (СП) во ракомет во Египет на местото на Чешка, која се откажа поради ковид-19.

Македонските ракометари ќе играат против Шведска на 14 јануари од 20.30 часот, но нашиот ривал остана без девет важни ракометари, меѓу кои се Никлас Егберг, Андреас Нилсон, Јаспер Нилсен, Линус Арнесон, Лукас Нилсон, Албин Лагергрен, Антон Линдског.

Тоа ќе биде одлична шанса за македонските ракометари да ја запишат првата победа, а потоа се очекува триумф и против Чиле, но треба репрезентативците да одат чекор по чекор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Полувреме: Видовме една подобра Македонија!

Македонија денес сосема добро го започна натпреварот против Словенија која пред почетокот …