Дома Фудбал Репрезентации Швајцарија со 9.3 килограми чоколадо и се заблагодари на Северна Ирска за натпреварот со Италија

Швајцарија со 9.3 килограми чоколадо и се заблагодари на Северна Ирска за натпреварот со Италија

Швајцарија во драматична завршница во групната фаза успеа да дојде до директен пласман на Светското првенство. Швајцарците дојдоа до убедлива победа против Бугарија, додека Италија не успеа да слави против Северна Ирска во последното коло.

Натпреварот помеѓу Италија и Северна Ирска заврши со резултат 0:0 и така актуелниот европски шампион беше испратен во баражот каде што е и еден од можните противници на нашата репрезентација.

Сега Швајцарија им се заблагодари на Италијанците така што испратија 9.3 килограми во Белфаст. На објавеното видео може да се види како селектоорт Мурат Јакин ја пее песната „Sweet Caroline“ која може да се слушне на дуелите на Ирците.

Симболиката на 9.3 килограми е по 100 грама чоколадо за секоја минута во натпреварот против Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лоши вести од Англија: Стадионите повторно можат да бидат затворени!

Ни пристигнуваат лоши најави од Островот. Според последните информации клубовите од Премие…