Дома Останати Авто Мото Шампион со големо срце: Хамилтон донира 450.000 евра за жртвите во Австралија

Шампион со големо срце: Хамилтон донира 450.000 евра за жртвите во Австралија

Шесткратниот светски шампион во Фортмула 1 Луис Хамилтон се сочуствува со жртвите во Австралија.

Во светот на спортот оние најголемите спортисти се одлучи да и помогнат на Австралија која е погодена од временска непогода, а Хамилтон вети дека ќе донира 450.000 евра.

„Ќе донирам 450.000 евра во добротворни фондации кои сакаат да помогнат на дивите животни, ќе ви испратам и противпожарна служба. Ми се кине срцето кога ќе видам што се е направено“, напиша Хамилтон, но и повика и другите да се вклучат во проектот за спасување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Мик Шумахер многу брзо може во Формула 1 и тоа место легендарниот Кими Раиконен?

Мик Шумахер, синот на легендарниот Михаел Шумахер наскоро би можел да добие шанса во Форму…