Дома Фудбал Германија Шалке продолжува да тоне, поразен во последна минута🎥

Шалке продолжува да тоне, поразен во последна минута🎥

Славниот германски клуб Шалке 04 продолжува со катастрофалните резултати оваа сезона и е се поблиску до преселба во втора лига.

Откако неодамна запишаа победа после цела година се очекуваше дека резултатите ќе се подобрат, но Шалке повторно беше поразен на домашен терен, овој пат од Келн (1:2).

Дефанзивецот Рафаел Чикос ги донесе Келн во водство во 31. минута од мечот, но Шалке израмни во 57-та минута преку Хоп.

Кога се очекуваше дека домаќините ќе освојат барем еден бод, стигна шок во 93-та минута кога Тилеман постигна гол за победа на Келн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Конте ја откажа прес-конференцијата

Интер ја откажа прес-конференцијата на Антонио Конте во пресрет на утрешниот натпревар про…