Дома Трансфер зона Челзи спреми понуда за ѕвездата на Интер

Челзи спреми понуда за ѕвездата на Интер

Челзи е силно заинтересиран за хрватскиот репрезентативец и член на Интер, Иван Перишиќ, пренесуваат медиумите на Островот.

Перишиќ има договор со Интер до крајот на сезоната и нема најава за негово продолжување, а Челзи е во потрага по засилување на левата бековска позиција.

Интер е спремен да разгледа понуди за 32-годишниот Хрват, бидејќи ова е последна можност да заработи на неговото заминување.

Перишиќ оваа сезона игра на позиција лев бек и тоа доста добро, па Тухел во него гледа идеална замена за повредениот Чилвел.

Перишиќ исто така е отворен за преселба на „Стенфорд Бриџ“, па останува уште двата клуба да ја договорат отштетата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Астон Вила доведе големо засилување од 45 милиони евра

Завршен е првиот трансфер на звучно име во англиската Премиер лига за следната сезона. Бра…