Дома Трансфер зона Челзи спрема голема чистка на лето

Челзи спрема голема чистка на лето


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Челзи беше „крал“ на преодниот рок и потроши неверојатни 300 милиони евра за нови засилувања.

Со новите засилувања „сините“ и официјално ја започнаа реконструкцијата на тимот, замина Жоржињо, а Челзи е спремен на лето да направи голема чистка во тимот.

Според медиумите Челзи ќе се ослободи од Пулишиќ, Лотус-Чик, Хаким Зијех, Конор Галагер, Обамејанг, Кулибали и Едуар Менди.

Во меѓувреме не се исклучува можноста Челзи на лето да доведе уште нови засилувања, покрај сигурното доаѓање на Нкунку, кој беше купен од Лајпциг за 60 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливаковиќ до Адеми: Брате, ако не разбираш што зборуваат таму, врати се назад!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Македонскиот репрезентативец…