Дома Фудбал Англија Челзи договорил и 11. засилување од Брајтон?!

Челзи договорил и 11. засилување од Брајтон?!

Според информациите на островските медиуми, екипата на Челзи договорила уште едно засилување од Брајтон. Претходно Челзи доведе неколку фудбалери од овој тим како и тренерот Потер кој не се задржа долго.

Сега наводно редот дошол на Сем Џуел кој би бил одговорен за купување на нови фудбалер. Џуел имал голема улога во доведувањето на Моисес Каиседо и Алексис Мекалистер во редовите на Брајтон, а подоцна тие беа продадени за големи суми.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Само за потсетување Челзи од Брајтон претходно ги доведуваше: Грем Потер, Били Рид, Бјорн Хамберг, Бруно Салтор, Бен Робертс, Кајл Мекули, Пол Винстенли, Роберт Санчез, Макр Кукурела и Каиседо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Како за Барселона во Франција, така за ПСЖ во Шпанија! 🎥

Пред реваншот во четвртфиналето од Лигата на шампионите помеѓу Барселона и Пари Сен Жермен…