Дома Топ вести Челзи не се откажува од Леао

Челзи не се откажува од Леао


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Челзи во зимскиот преоден рок направи вистински „бум“ на трансфер пазарот, но „сините“ спремаат големи трансфери и на лето.

Главна трансфер цел на „сините“ на лето ќе биде ѕвездата на Милан, Рафаел Леао, за кого Челзи интерес покажуваше и минатото лето.

Португалецот се уште го нема продолжено договорот со Милан, а проблем е казната од 19 милиони евра која играчот треба да му ја плати на својот поранешен клуб Спортинг Лисабон.

Поради тоа Милан ќе биде приморан да го продаде на лето, а Челзи е спремен да му ја плати казната.

„Сините“ се спремни да платат 100 милиони евра за да го добијат потписот на португалската ѕвезда, а Милан нема да може да ја одбие таа понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…