Дома Трансфер зона Челзи не сака си да го врати Лукаку

Челзи не сака си да го врати Лукаку


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Раководството на Челзи и менаџерот Грем Потер немаат желба да го вратат Лукаку на „Сренфорд Бриџ“ на крајот на сезоната.

Лукаку минатото лето се врати во Интер на едногодишна позајмица, откако претходно влезе во конфликт со тренерот Томас Тухел.

Меѓутоа, Челзи нема намера да го враќа напаѓачот, а од Интер почнале преговори за продолжување на позајмицата.

„Нероаѕурите“ сакаат да ја продолжат позајмицата на уште една година, а и самиот Лукаку сака да остане во Милано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го раскинува договорот со Погба!?

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Италијанскиот гигант Јувентус сериозно разми…