Дома Трансфер зона Челзи и Јувентус се „тепаат“ за дефанзивец на Атлетико

Челзи и Јувентус се „тепаат“ за дефанзивец на Атлетико

Челзи и Јунтус се борат за потписот на дефанзивецот на Атлетико, Марио Хермосо, пренесуваат италијанските медиуми.

Марио Хермосо има договор со Атлетико Мадрид до крајот на сезоната и го информирал раководството на „јоргаџиите“ дека нема да стави потпис на нов договор.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Дефанзивецот е слободен да преговара со други клубови, а главната битка за неговиот потпис ќе ја водат Челзи и Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Брујне може да си оди, Гвардиола ја наде замената

Примарна цел на Манчестер Сити во летниот преоден рок ќе биде засилување на средниот ред, …