Дома Топ вести Челзи и ПСЖ се договорија, но трансферот на Зијеш пропадна поради документацијата

Челзи и ПСЖ се договорија, но трансферот на Зијеш пропадна поради документацијата


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Челзи во последните моменти од преодниот рок вчера го комплетираше трансферот на Енцо Фернандез во последните моменти од преодниот рок, но не успеа да ја заврши позајмицата на Зијеш во ПСЖ.

Двата клуба се договорија, меѓутоа не успеаа на време да документите да бидат регистрирани во Лига 1. Зијеш направи се што може, отпатува во Париз во канцелариите на ПСЖ, но ќе мора да се врати во Лондон.

Иако Мароканецот имаше желба, сепак сега ќе мора да ја доигра сезната во Челзи. Ситуацијата може да се промени само ако Лига 1 направи некаков исклучок и даде дозвола Зијеш да биде регистриран по завршувањето на преодниот рок.

Жалбата од ПСЖ е испратена, но мали се шансите да се случи такво нешто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…